Har du vært ute og konkurrert? Husk å sende inn resultatene til Stine på stine.nyhus@gmail.com.
Vi gratulerer:
25.08.2019
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommer Knut Oskarsen
Rundering
Klasse D
Malene Skaug med Gyda, 1.plass, 586 poeng, opprykk til klasse C.
18.08.2019
Grenland Hundeklubb, dommer Helge Omnes
Rundering
Klasse D
Camilla Haugsand med Juno, 1.plass, 597,5 poeng og opprykk til klasse C.
26.01.2019
Hadeland Hundeklubb, dommer Ina W. Eriksen
Rallylydighet
Klasse 3
Sylvia Pflugradt med Lotta, 1.plass, 200poeng og direkte opprykk til elite.
06.10.2018
Fet og Omegn Hundeklubb, dommere W. Bratlie og Ø. Jensen
Spor
Klasse C
Svein Hassel med Crutt, 1.plass, 572poeng og opprykk til kl B.
09.09.2018
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommere Taran Juvet og Nina Sandberg
Rallylydighet
Klasse 1
Mari Bjørnstad med Leon 1.plass, 197poeng og direkte opprykk til kl 2.
Klasse 2
Mari Bjørnstad med Linus 3.plass, 189poeng og napp til kl 3.
Sylvia Pflugradt med Lotta 1.plass, 200poeng og direkte opprykk til kl 3.
Klasse 3
Sylvia Pflugradt med Willy 3.plass og 184poeng.
08.09.2018
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommere Taran Juvet og Nina Sandberg
Rallylydighet
Klasse 1
Sylvia Pflugradt med Lotta 1.plass, 200poeng og direkte opprykk til kl 2.
Klasse 2
Mari Bjørnstad med Linus 1.plass, 200poeng og direkte opprykk til kl 3.
27.05.2018
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommere Geir Larsen og Heidi Tokstad
Rundering
Klasse D
Malene Skaug med Gyda 1.plass og 570,5poeng.
26.05.2018
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommere Geir Larsen og Øystein Bjørnsengen
Spor
Klasse D
Svein Hassel med Crutt 2.plass, 596,5poeng og direkte opprykk til kl C.
Rundering
Malene Skaug med Gyda, 2.plass og 452,5poeng.
28.04.2018
Hønefoss Hundeklubb, dommer Maria Syltebø Opstad
Rallylydighet
Klasse 2
Turid Jensen med Wilma, 3.plass, 178poeng, 2.premiering.
Klasse 3
Sylvia Plfugradt med Willy, 1.plass, 190 poeng, 1.premiering og napp til elite.
Klasse Elite
Taran Helene Juvet med Qul, 2.plass, 193 poeng, cert og championat.
14.01.2018
Vinterstevne hos Sandefjord Hundeklubb, dommer Eivind Bredo Fossum
Agility
Hopp klasse 2, small
Monica Glasrud med Oki, 2.plass, feilfritt og siste napp til kl 3.
11.11.2017
NM i smeller hos Valdres Hundeklubb, dommere Jonas Riise Johansen, Tina Eng, Torbjørn Sandvik og Lars Ringlund
Smeller NM
Klasse 1
Nina Ringlund med Wilma, 3.plass, 1809 poeng.
22.10.2017
Norwegian Open i Kongsvingerhallen, dommer Tamas Traj.
Agility
Klasse 1, small
Monica Glasrud med Oki, 2.plass, feilfri, napp til kl 2.
17.09.2017
Indre Østfold Hundeklubb, dommer Harald Sheldrup
Agility
Hopp klasse 2, small
Monica Glasrud med Oki, 1.plass, feilfri, napp til kl 3.
27.08.2017
Norsk retriverklubb Østfold, dommer Rune Bjerkelund
Lydighet
FCI 3
Sylvia Pflugradt med Lotta, 1.plass, 262 poeng, 1.premie.
27.08.2017
Hadeland Hundeklubb, dommer Helge Himle
Agility
Hopp åpen klasse, small
Monica Glasrud med Oki, 2.plass feilfri.
26.08.2017
Hadeland Hundeklubb, dommere Viktoria Lundh og Helge Himle
Agility
Hopp klasse 1, medium
Monica Glasrud med Koda, 1.plass, feilfri og napp til kl 2.
Hopp åpen klasse, small
Monica Glasrud med Oki, 3.plass, feilfri.
06.08.2017
Norsk Rottweilerklubb, dommere Knut Oskarsen og Widar Bratlie
Spor
Klasse D
Unni Bråthen med Rapport’s Easy, 2.plass, 613 poeng, opprykk til kl C.
15.07.2017
Norsk Eurasierklubb, Vålerbanen, dommer Merethe Kristensen
Rallylydighet
Klasse 2
Sylvia Pflugradt med Willy, 190 poeng, 1. premie, napp til kl 3.
Marita Martinsen med Zoe, 194 poeng, 1. premie, siste napp til kl 3, tittelen RL2.
04.06.2017
Sandefjord Hundeklubb, dommer Jannie H. Nielsen
Agility klasse 1, medium
Monica Glasud med Koda, 3 plass, napp til klasse 2, feilfri.
03.06.2017
Hønefoss og Omegn brukshundklubb, dommer Terje Pedersen.
Spor
Klasse D
Sofie Hofgård med Måntorps Ixia, 1.plass, 572,5 poeng, opprykk til kl C.
Unni Bråthen med Rapport’s Easy, 2 plass, 566 poeng, opprykk til kl C.
28.05.2017
Selbu Trekk- og Brukshundklubb, dommere Mascha Meland, Torbjørn Sandvik, Anne Kirsti Aune, Lars Ringlund.
Smeller
Klasse 1
Sofie Hofgård med Månstorps Ixia, 1.plass, 2010 poeng, opprykk til kl 2.
Sofie Hofgård med Ronja, 3.plass, 1923 poeng, opprykk til kl 2.
27.05.2017
Selbu Trekk- og Brukshundklubb, dommere Mascha Meland, Torbjørn Sandvik, Tone Eng, Lars Ringlund.
Smeller
Klasse 1
Sofie Hofgård med Månstorps Ixia, 2.plass, 1973 poeng, opprykk til kl 2.
27.05.2017
Oslo hundeshow, Ekebærsletta, dommer Harald Sheldrup.
Agility
Hopp klasse 1
Monica Glasrud med Koda, 1 plass, napp til klasse 2, feilfri.
21.05.2017
Norsk Terrierklubb, Hokksund, dommer Karianne Fog Heen
Rallylydighet
Klasse 2
Marita Martinsen med Zoe, 183 poeng, napp til kl 3.
07.05.2017
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommere Jonas Riise Johansen, Hilde Ulvatne Martinsen, Tina Eng
Smeller
Klasse 1
Sofie Hofgård med Månstorp Ixia, 4.plass, 1949 poeng, opprykk til kl 2.
23.04.2017
Arendal Hundeklubb, dommer Gondola Guttormsen og Simon Alberto Noel
Agility
Hopp klasse 2, small
Monica Glasrud med Oki, 3 plass, napp til klasse 3, feilfri
Agility klasse 1, small
Monica Glasrud med Oki, 4 plass, 5 feil.
26.03.2017
Stovner Hundeklubb, dommer Jenny Lehtinen
Agility
Hopp klasse 3, stor
Kesia Gautun med Bajas, 3 plass og feilfri.
05.03.2017
Hadeland Hundeklubb, Gran, dommer Karianne Fog Heen
Rallylydighet
Klasse 2
Marita Martinsen med Zoe, 183 poeng, napp til kl 3.
28.01.2017
Hadeland Hundeklubb, Gran, dommer Maria Oppstad og Ghita Fossum
Rallylydighet
Klasse 2
Marita Martinsen med Zoe, 178 poeng, 2. premie.
Rallylydighet
Klasse 3
Taran Juvet med Qul, 191 poeng, 1. premie, napp til elite.
26.11.2016
Hadeland Hundeklubb, Gran, dommer Merethe Kristensen
Rallylydighet
Klasse 1
Marita Martinsen med Zoe, 190 poeng, direkte opprykk til kl 2.
Agility
Dommer Kurt Ove Steinset
Klasse 2
Sylvia Plugradt med Willy, 2 plass, siste napp til kl 3.
Klasse 3
Sylvia Plugradt med Willy, 2 plass.
04.09.2016
Drøbak Hundeklubb, dommer Maia Fossum
Agility
Hopp klasse 2 stor:
Taran Juvet med Qul, 1 plass, siste napp til hopp kl 3.
21.08.2016
Sanda Camping/Bø, dommer Merete Kristensen
Rallylydighet
Klasse 1
Thea Galadriel med Ludvig, 189 poeng, 1. premie, napp til kl 2.
Rallylydighet
Klasse 2
Taran Juvet med Tella, 184 poeng, 1. premie, napp til kl 3.
Taran Juvet med Qul, 193 poeng, 1. premie, napp til kl 3.
20.08.2016
Sanda Camping/Bø, dommer Roger Fredriksen
Rallylydighet
Klasse 1
Taran Juvet med Tella, 198 poeng, nr 1 i klassen, 1. premie, direkte opprykk til kl 2, tittelen RL1.
Thea Galadriel med Ludvig, 163 poeng, 2. premie.
Rallylydighet
Klasse 2
Taran Juvet med Qul, 196 poeng, nr 3 i klassen, 1. premie, direkte opprykk til kl 3.
10.07.2016
Norsk Eurasierklubb, Vålerbanen, dommer Inger Dragland
Rallylydighet
Klasse 1
Thea Galadriel med Ludvig, 185 poeng, napp til kl 2.
Taran Juvet med Qul, 197 poeng, direkte opprykk til kl 2, tittelen RL1.
Rallylydighet
Klasse 2
Anette Larsen med Alex, 193 poeng, napp til kl 3.
09.07.2016
Norsk Eurasierklubb, Vålerbanen, dommer Merete Kristensen
Rallylydighet
Klasse 1
Taran Juvet med Tella, nr 5 i klassen, 197 poeng, direkte opprykk til kl 2.
Taran Juvet med Qul, nr 13 i klassen, 193 poeng, direkte opprykk til kl 2.
Anette Larsen med Alex, nr 4 i klassen, 198 poeng, direkte opprykk til kl 2.
12.06.2016
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommer Svein G. Rønning
LP I:
Marita D. Ruste med Arya, nr 3 i klassen.
LP III:
Inger Marie Hæhre med Sorry, nr 1 i klassen.
LP FCI 3:
Sylvia Pflugradt med Lotta, nr 1 i klassen.
11.06.2016
Hønefoss Hundeklubb, dommer Knut Oscarsen
Spor
Klasse C
Anne Herøy med Martte, nr 2 i klassen og opprykk til kl B.
05.06.2016
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommer Geir Larsen og Heidi Tokstad
Rundering
Klasse D
Regi Svendsen med Destiny, nr 1 i klassen, 548p og opprykk til kl C.
04.06.2016
Hønefoss og Omegn Brukshundklubb, dommer Geir Larsen og Heidi Tokstad
Rundering
Klasse D
Regi Svendsen med Destiny, nr 1 i klassen, 601,5p og opprykk til klasse C.
Klasse C
Wenche Olsen med Ice, nr 2 i klassen og opprykk til kl B.
Anne Herøy med Moss, nr 3 i klassen og opprykk til kl B.
Spor
Klasse D
Unni Bråthen med Easy, nr 2 i klassen.
11.06.2016
Bronsemerke agility, dommer Gondola Guttormsen.
Klasse medium:
1. Marlene med Kompis, 5 fp, tid 49 sek.
2. Linn med Selfie, 10 fp, tid 59 sek.
3. Bente med Edie, 15 fp, tid 79 sek.
Klasse Large:
1. Elina med Bonita, 5 fp, tid 33 sek.
2. Anette med Alex, 5 fp, tid 48 sek.
3. Thea med Ludvig, 15 fp, tid 87 sek.
29.05.2016
Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb, dommer A. Berntsen.
LP kl. III
Unni Selte med Vilje, nr. 2 i klassen og opprykk til Elite.
Inger Marie Hæhre med Sorry, nr. 3 i klassen og opprykk til Elite.
01.05.2016
Moss og Omegn Hundeklubb, dommer Jenni Lehtinen.
Agility 2
Sylvia Pflugradt med Willy, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
24.04.2016
Arendal, dommer Veronika Herendy.
Sylvia Pflugradt med Willy, nr. 2 i klassen og opprykksnapp.
01.05.2016
Moss og Omegn Hundeklubb, dommer Harald Schjelderup.
Agility 2
Line S. Olsen med Jerry, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
27.04.2016
Fet og Omegn Hundeklubb. Dommere Geir Larsen og Åge Bergmo.
Rundering
Klasse D
Wenche Olsen med Ice, nr. 1 i klassen, 615,5 poeng og opprykk til kl. C.
Anne Herøy med Moss, nr. 2 i klassen, 597 poeng og opprykk til kl. C.
01.11.2015
Stovner Hundeklubb, dommer Graham Partridge.
Agility 2
Line S. Olsen med Jerry, nr. 2 i klassen og opprykksnapp.
11.10.2015
Tønsberg Hundeklubb, dommer Morten Holmen
Agility kl 2
Sylvia Pflugradt ned Willy, nr. 4 i klassen og feilfriplass feilfri
Hopp kl. 2
Sylvia Pflugradt med Willy, nr.3 i klassen, feilfri og opprykksnapp
26.09.2015
Sarpsborg, dommer Ingar Oliversen
Rundering
Klasse A
Anne Herøy med Ida, nr. 1. i klassen, 522 poeng.
19.09.2015
Grenland Hundeklubb, dommere Tor Klemp og Geir Kildebo
Rundering
Klasse A
Anne Herøy med Ida, nr.2. i klassen, 542 poeng.
12.09.2015
Modum, dommere Widar Bratlie og Heidi Tokstad.
Spor
Klasse D
Christina Opperud Hansen med Max, nr. 3 i klassen, 534 poeng.
Klasse A
Anne Herøy med Ida, nr. 2 i klassen, 495 poeng.
12.09.2015
Eidsvoll, dommer Lene Berntzen
LP kl. 1.
Torill Odland med Spinn-Vill, nr. 2 i klassen, 178,5 p.
22.08.2015
Fredrikstad, dommer Mai-Britt Crone
Agility kl. 2
Sylvia Pflugradt med Willy, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
22.08.2015
Norsk Schäferhundklubb, avd. Kongsberg, dommer Erik Brenden
LP I
Torill Odland med Spinn-Vill, nr. 1 i klassn med 186 poeng og opprykk til kl. II.
09.08.2015
Rottweilerklubben Modum, dommer Heidi S. Tokstad og Tommy Thøgersen
Spor
Klasse A
Anne Herøy med Ida, nr. 1 i klassen.
19.07.2015
Eurasierklubben Våler i Hedmark, dommer Arild Berntsen
LP I:
Torill Odland med Spinn-Vill nr. 2 i klassen med 171 p. og opprykk til LP II.
14.06.2015
Hønefoss og Omegn BHK, dommer Elisabeth Isaksen.
LP I:
Elisabeth Hox med Fàmolas, nr. 1 i klassen
Torill Odland med Spinn-Vill, nr. 2 i klassen.
LP II:
Inger Marie Hæhre med Sorry, nr. 1 i klassen og opprykk til LP III.
Ingeleiv K. Berg med Thriller, nr. 2 i klassen og opprykk til LP III.
LP III:
Sylvia Pflugradt med Lotta, nr. 1 i klassen og opprykk til LP Elite.
Inger Marie Hæhre med Linus, nr. 3 i klassen.
LP Elite:
Kari Engen med Tarek, nr. 2 i klassen.
13.06.2015
Sandefjord Hundeklubb.
Agility Hopp I, dommer Gondola Guttormsen
Line H.S. Olsen med Jerry, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
AG I, dommer Jürgen Smit
Line H.S. Olsen med Jerry, nr. 3 i klassen og opprykksnapp.
31.05.2015
Dommere: Heidi Tokstad og Geir B. Larsen.
Rundering
Klasse D
Wenche Olsen med Ice, 530 poeng og nr. 1 i klassen.
Klasse B
Anne Irene Thorstensen med Tex
30.05.2015
Hønefoss og Omegn BHK, dommer Heidi Tokstad
Spor
Klasse D
Inger Marie Hæhre med Sorry, nr. 1 i klassen, 590 poeng og opprykk til kl. C
Christina Opperud Hansen med Max, nr. 2 i klassen, 585 poeng og opprykk til kl. C
Inger Marie Hæhre med Linus, nr. 3 i klassen, 583 poeng og opprykk til kl. C.
24.05.2015
Nannestad, dommer Jan Egil Eide.
Hopp 1
Line M. Skarpnes Olsen med Jerry, nr. 1 i klassen
23.05.2015
Nannestad dommer Jan Egil Eide.
Agility kl. 2
Magnus Ludmann med Nicki, nr. 1 i klassen og opprykk til agility 3.
Agility
Line M. Skarpnes Olsen med Jerry, nr. 1 i klassen
Kesia Gautun med Bajas debuterte i agility, nr. 7 i klassen av 65 startende.
10.05.2015
Hønefoss og Omegn BHK, dommer Ivan Jensen.
IPO3 Roar Gjermundsen med Kelly, 298 poeng og cert.
Ferdselsprøve:
Anette Larsen med Alex – bestått
Torill Odland med Spinn – bestått
Wenche Olsen med Ice – bestått
12.04.2015
Tønsberg Hundeklubb, Melsomvik. Dommer Harald Schjelderup, dommerelev Thomas H. Andersen.
Agility kl. 2.
Magnus Ludmann med Nicki, 1. plass og to opprykksnapp.
18.10.2014
Dommer Sascha Grunder.
Magnus Ludmann med Nicki, 3. plass og siste napp i hopp2
20.10.2014
Linn T. Andersen med Tia:
28.09.2014: Indre Østfold Hundeklubb, Askim: 2. plass med opprykksnapp i Hopp 2. Dommer: Gondola Guttormsen.
20.09.2014: Nordhordaland Hundeklubb, Bergen: 1. plass Hopp 2. (5.feil) Dommer: Nils Lindquist.
(det ble også en 2. og en 3. plass denne helgen, men med feilpoeng, så ingen napp dessverre).
07.09.2014: Drøbak Hundeklubb: 2. plass med opprykksnapp (siste opprykksnapp ) i AG1. Dommer: Seppo Savikko.
06.09.2014: Oslo og Omegn Dressurhundklubb: 3. plass med opprykksnapp i Hopp 2. Dommer : Seppo Savikko.
24.08.2014: Fredrikstad og Omegn Brukshundklubb: 3.plass i Hopp 2. (5 feil) Dommer: Eivind Bredo Fossum.
16.08.2014: NKK Oslo: 1. Plass i Ag1 (5 feil). Dommer: Steve Croxford.
06.09.2014
Oslo og Omegn Hundeklubb, Maridalen. dommer: Seppo Savviko
AG hopp kl. 2
Ida Schjørlien med Speedy, 3 plass og første napp til kl. 3.
31.08.2014
Norgesmester Agility Stor, Junior under 18 år:
Magnus Ludmann med Nicki.
31.08.2014
Stovner Hundeklubb, Dommer Arild Berntsen.
LP 1:
Inger-Marie Hæhre med Sorry, nr. 1 i klassen og opprykk til LP II.
30.08.2014
Stovner Hundeklubb, dommer Stein O. Nergaard.
LP kl. III:
Sylvia Pflugradt med Lotta, 236,5 poeng og nr. 3 i klassen.
23.08.2014
Fredrikstad Brukshundklubb, dommer Eivind Bredo Fossum.
AG kl. 1:
Silje Klevengen med Aysi, 1 plass og opprykksnapp.
AG hopp kl. 2:
Silje Klevengen med Aysi, 1 plass og opprykksnapp.
AG hopp kl. 1:
Ida Schjørlien med Speedy, 1 plass og siste opprykksnapp til kl. 2.
25.08.2014
Vi gratulerer Annekarine Pflugradt og Uno med godkjenning som besøkshund.
09-10.08.2014
Lillehammer Brukshundklubb, dommer Ewa Lundin.
AG 1 liten.
Ida Schjørlien med Speedy, 1. plass i klassen og opprykksnapp.
AG Hopp1 liten.
Ida Schjørlien med Speedy, 1. plass i klassen og opprykksnapp.
Uoffisielt stevne søndag 10, Dommer Magnus Andkvist
Ag 1 liten, 1. plass
Åpen hopp, 5.plass)
02-03.08.2014
Nes Hundeklubb, danske dommere.
AG Hopp 2
02/08 Magnus Ludmann med Nicki, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
03/08 Magnus Ludmann med Nicki, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
21-22.06.2014
Trippelstevne i Bergen
AG Hopp 2
21/6 Linn Andersen med Tia, nr. 3 i klassen.
22/6 Linn Andersen med Tia, nr. 4 i klassen.
01.06.2014
NKK Drammen, Lørdag:
AG Hopp 2 Large:
Linn Andersen med Tia, 5. plass med 2,89 feil.
AG 1 Large:
Linn Andersen med Tia, 4. plass med napp.
Søndag:
AG Hopp klasse 1:
Linn Andersen med Tia, 3. plass med 5 feil.
AG klasse 1:
Linn Andersen med Tia, nr. 1, eneste feilfrie og sammenlagtseier.
08.06.2014
Hønefoss og Omegn BHK, dommer Arild Berntsen
LP 1
Kirsti Liodden med April, nr. 5 i klassen, 161 poeng og opprykk til LP II.
LP II
Inger Marie Hæhre med Linus, nr. 1 i klassen, 165 poeng og opprykk til LP III.
Lisbeth Rishovd med Emma, nr. 3 i klassen, 142 poeng
24.05.2014
Oslo Hundeshow, dommer Anders Virtanen
Agility 2
Magnus Ludman med Nicki, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
Hønefoss og Omegn BHK, dommer Geir B. Larsen
Rundering kl. D:
Regi Svendsen med Zkorpan, nr. 1 i klassen med 274 p og opprykk til kl. C.
Rundering kl. C:
Unni Selte med Vilje, nr. 1 i klassen, 456,5 p og godkjent.
01.05.2014
Moss Hundeklubb, dommer Harald Schelderup
AG klasse I Stor:
Sylvia Pflugradt med Willy, nr. 3 i klassen og opprykksnapp.
06.04.2014
Tønsberg Hundeklubb, dommer Uschi Hornung
AG klasse 1 Stor:
Magnus Ludman med Nicki, nr. 1 i klassen og opprykksnapp.
Annekatrine Pflugradt med Shiba, nr. 5 i klassen. og opprykksnapp.
AG klasse 1 Liten:
Ida Schjørlien med Speedy, nr. 8 i klassen og opprykksnapp.
Hopp kl. II Mellom, dommer Peter Holmgren:
Silje Klevengen med Aysi, nr. 3 i klassen og opprykksnapp.
30.03.2014
Villmarksmessen 2014. Dommere Kent Pedersen/Marianne Lund.
Krzysztof Kuleczko med Bessy Snow Angel of Unesdala, BIS
16.02.2014
Hadeland Hundeklubb, valpeshow:
Krzysztof Kuleczko med Bessy Snow Angel of Unesdala, BEST IN SHOW av 74 valper.